koohsali
26 اسفند 1401 - 12:16

هیئات یکی از بهترین‌های بسترهای پیشران میانی جامعه هستند

کرج- مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری البرز با بیان اینکه هیئات و حسینیه‌ها یکی از بهترین‌های بسترهای پیشران میانی جامعه هستند، گفت: در حال حاضر کار فرهنگیِ صرف، قطعاً راهگشا نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار، معصومه آقایی صبح جمعه در بازدید از یک مؤسسه فرهنگی مذهبی که با همراهی سیفی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان البرز و دارایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حسینیه انجام شد، اظهار داشت: در این مؤسسه شاهد فعالیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بودیم که می‌تواند مدل خوبی برای هیئات و حسینه ها و مؤسسات باشد.

وی گفت: بخشی از این مؤسسه به سبک زندگی اسلامی و آموزش و اصلاح تغذیه می‌پردازد که در زندگی امروز با توجه به تهدیدات غذایی و سلامت، بشدت ضرورت دارد.

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری البرز تصریح کرد: در بخشی دیگر به تولیدات هنری و چوبی و معرق و …با کاربری‌های تزئینی و اداری پرداخته شده است که صفر تا صد تولید از مواد خام تا خلق اثر هنریِ قابل ارائه در بازار، یکجا انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخشی دیگر کارگاه گل سازی فعالیت دارد که بصورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از ۳۰۰ بانوی سرپرست خانوار را تحت پوشش و مشغول به کار کرده است که قابلیت افزایش نیرو دارد.

وی گفت: در حال حاضر کار فرهنگیِ صرف، قطعاً راهگشا نخواهد بود و بشدت ضرورتِ پیوست خدمات اجتماعی و اقتصادی احساس می‌شود که باید مدنظر بانیان فرهنگی قرار گیرد.

آقایی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (حفظه الله) بر اثرگذاری مدیران مردمی و پیشران میانی، می‌توان از مؤسسات و هیئات بعنوان یکی از مهمترین بسترها در این زمینه نام برد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097411