koohsali
13 بهمن 1401 - 22:52

احداث ۲۵ مجتمع جامع سلامت در هرمزگان کلنگ‌زنی شد

در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ۷ خانه بهداشت روستایی در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید و کلنگ احداث ۲۵ مجتمع جامع سلامت در سطح هرمزگان بر زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، عصر امروز و در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، محمد آشوری تازیانی و احمد مرادی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی چندین طرح در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان کلنگ زنی یا افتتاح شد.

در اولین برنامه، کلنگ احداث پایگاه سلامت شهر بندرعباس به نمایندگی از 25 پایگاه جامع سلامت و خانه بهداشت روستایی بر زمین زده شد، این پروژه مهم حوزه سلامت استان قرار است در زمینی به مساحت 510 متر مربع در مدت زمان 9 ماه با تامین اعتبار از سوی وزارت بهداشت و اعتبارات استانی ساخته و تقدیم مردم شریف هرمزگان شود.

25 پایگاه جامع سلامت و خانه بهداشت روستایی قرار است با اعتبار 147 میلیارد تومان در شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان ساخته شوند و بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان را کاهش دهند. 

امروز همچنین خانه بهداشت روستای دهنو پایین به نمایندگی از 7 خانه بهداشت روستایی توسط استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید، این خانه‌های بهداشت در بندرعباس، قشم، بندرلنگه، جاسک و میناب هستند و با تجهیز صورت گرفته خدمات درمانی را به مردم در این شهرستان‌ها ارائه خواهند کرد. 

امروز همچنین با حضور استاندار هرمزگان به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور در گلزار شهدای بندرعباس، ضمن غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند. 

استاندار هرمزگان در این آیین با تاکید بر اینکه دهه فجر مرز بین تاریکی و روشنی است گفت: این دهه همواره یادآور توانستن و نتوانستن و مرز تاریکی و روشنی بوده، این دهه فرصت مغتنمی است تا گوشه‌ای از زحمات نظام و خدمات ارائه شده به مردم معرفی و تبیین شود.

وی با تاکید بر لزوم تبیین خدمات نظام تصریح کرد: برخی گروه‌ها سعی در بزک کردن چهره شیطان دارند، برخی می‌خواهند چهره خاندان پهلوی و آمریکا را بزک کرده و به عنوان دلسوز مردم معرفی کنند اما نمی‌توانند پیشینه تاریخی آنان و جنایاتی که در حق مردم در دوره‌های مختلف مرتکب شده‌اند را از بین ببرند و این خاطرات در اذهان همه وجود دارد. 

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: هرمزگان به لحاظ عمق مبارزاتی در کشور بی نظیر است، این استان سابقه 500 ساله مبارزه با استعمار را در کارنامه دارد و ادامه این خط سبب عزت و آبرو برای استان شده است، هرمزگان در این راه شهدای زیادی تقدیم کرده و از این جهت تنوع شهدا در انواع مبارزات و دوره‌های تاریخی وجود دارد. 

دوستی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای دهه فجر استان هرمزگان اظهار داشت: در دهه فجر 1080 پروژه به ارزش 364 هزار میلیارد تومان کلنگ‌زنی و یا افتتاح خواهند شد، در سال گذشته ما تنها 6300 میلیارد پروژه داشتیم که امسال رشد چندین برابری داشته‌ایم. 

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015905